W jaki sposób otworzyć szampana?

Sylwester to niezapomniana noc, która jest podsumowaniem pracy całego naszego roku. To wieczór pełen tańca, pysznego jedzenia oraz dobrej zabawy. Huk petard, które oświetlają niebo i tworzą na nim przepiękne, kolorowe konstelacje. Ale jest jeszcze jeden atrybut bez którego Sylwestrowa Noc nie mogłaby się obejść. Atrybut dobrze wszystkim znany i przez wszystkich lubiany, nawet przez dzieci. Bo czym byłby sylwester bez symbolicznej butelki zimnego szampana?

Wybór różnego rodzajów szampanów w sklepach i w restauracjach jest ogromny. Nie ważne jednak jaki rodzaj szampana wybierzemy to przy każdej butelce pojawia się ten sam problem – jak go właściwie otworzyć? Wbrew pozorom jest to nie lada sztuka i nie każdy ma odwagę się tego podjąć.

Trzeba mieć bardzo dużo wprawy, aby zrobić to delikatnie i nie oblewając przy tym sufitu, ścian wokoło oraz obecnych gości. W jaki sposób w takim razie należy właściwie otwierać szampana? Co trzeba wykonać, aby w elegancki sposób otworzyć szampana i móc wznieść wraz ze swoimi bliskimi noworoczny toast? Poniżej znajdziesz krotki poradnik na ten temat.

Najpierw sprawa wygląda dość prosto. Powoli i dokładnie musisz zdjąć z korka otaczające go złotko. Gdy to zrobisz złotko wyrzuć do najbliższego kosza na śmieci. Następnie ostrożnie odkręć drucik, który przytrzymuje korek. Jeśli już to zrobisz to owiń dokładnie szyjkę butelki oraz odkręcony korek kuchenną ściereczką. Potem ważne jest, aby skierować butelkę, w takim w kierunku, w którym nie ma nikogo, aby przypadkiem nie doszło do jakiegoś nieprzyjemnego wypadku ani aby korek nie trafił nikogo np. w oko. Dobrze by było aby w pobliżu nie znajdowały się żadne szklane przedmioty, szklanki, kredensy itd. Ponieważ taki niepozorny korek od szampana może wyrządzić więcej szkód, niż mogłoby się wydawać.

Kolejnym krokiem jest mocne przytrzymanie korka kuchenną ściereczką, a następnie bardzo powoli i lekko go przekręć. Pamiętaj o tym, aby trzymać korek nieruchomo i ostrożnie oraz delikatnie przekręcaj butelkę. Na sam koniec delikatnie i powolutku uwolnij korek z butelki, a jak w końcu usłyszysz dźwięk strzelającego szampana to przelej go do kieliszków. Następnie pozostaje Wam tylko wznieść toast za nadchodzący Nowy Rok i bawić się w szampańskich humorach!

Alternatywnym rozwiązaniem, jeśli Ty sam oraz nikt z Twojego grona bliskich i znajomych nie chce podjąć się otwierania butelki z szampanem, jest wybranie się na Noc Sylwestrową do jakieś dobrej restauracji, w której to tą, jakby na to nie patrzeć dość ryzykowną czynność bierze na siebie kelner, który następnie chodzi po sali i rozdaje wszystkim kieliszki napełnione szampanem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale niestety zwykle dość kosztowne, także dobrze wcześniej przemyśleć taką decyzję.

 

Jeśli zastosujesz się do powyższych rad dotyczących otwierania szampana, nie powinieneś mieć z tym problemu, a po kilku Sylwestrach nabierzesz takiej wprawy, że nie będziesz pozwalał na otwieranie szampana nikomu Innemu. Zawsze warto spróbować!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 325

E-mail: kontakt@jaworzyna-schronisko.pl

Porady na spędzenie idealnego sylwestra zarówno w domu jak i na wyjeździe. Ciekawostki i wskazówki. Zapraszamy!