Sylwester z karaoke

W długie, zimowe wieczory każdy z nas z niecierpliwością wyczekuje na jedną, magiczną, grudniową noc – Noc Sylwestrową! 31 grudnia to wyjątkowy dzień, który każdy świętuje na swój sposób – jedni uczestniczą w hucznym balu, inny w domowym zaciszu wraz z najbliższymi przyjaciółmi. Jednak niezależnie od tego, gdzie i jak obchodzimy Sylwestra, w tę magiczną noc nie może zabraknąć dwóch rzeczy – petard o północy oraz… muzyki! Cała zabawa straciłaby urok, gdyby nie lekkie podrygiwanie w rytm ulubionej muzyki. W tym przypadku większe pole do popisu, jeśli chodzi o dobór muzyki mamy organizując tzw. „domówkę” ponieważ sami wtedy sporządzamy swoją play listę i decydujemy, jakich piosenek będziemy słuchać przez cały wieczór.

 

Z tego też powodu wiele osób decyduje się na urządzanie sylwestra w domu, bo poza muzyką mamy możliwość doboru gości, jedzenia oraz wystroju, a sama organizacja tego rodzaju przyjęcia daje bardzo dużo szczęścia i satysfakcji. Jak jednak właściwie zabawić swoich gości i sprawić, aby impreza Sylwestrowa stała się niezapomnianą przez długie lata? Najlepszym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest zorganizowanie na imprezie wspólnego karaoke! Nic nie daje tyle radości, co wspólne śpiewanie i wybieranie odpowiednich piosenek. Pytanie jednak, które piosenki przygotować, aby spodobały się wszystkim gościom i aby chcieli przyłączyć się do śpiewania?

  1. Warto zawsze mieć w zanadrzu jakieś stare przeboje, to są zwykle piosenki, które każdy zna i chociaż odrobinę kojarzy ich tekst, co za tym idzie, czuje się pewniej śpiewając je. Mogą to być różne motywy, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w co najmniej jedną płytę z każdego gatunku muzyki. Dużą popularnością cieszą się melodie z lat 60-tych, disco-polo, hip hop czy rock, ważne, aby każdy mógł i chciał dołączyć do wspólnego śpiewania.
  2. Przygotuj wyselekcjonowaną listę gości. Ważne jest, abyś znał choć trochę osoby, które planujesz zaprosić oraz znał mniej więcej gatunek muzyki, który one preferują. Jeśli zapraszasz do siebie młodzież powinieneś być przygotowany na to, że bliższy im jest hip hop czy pop, natomiast starsi i dojrzalsi goście chętniej pobawią się w rytmach disco-polo czy też latach 60-tych.
  3. Weź pod uwagę przygotowania lub kupienie specjalnych składanek, na których będą nagrane różnego rodzaju utwory, z różnych gatunków muzycznych. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy nie masz wcześniej czasu na dogłębne analizowanie gustów gości oraz przygotowanie specjalnego repertuaru. Czasami tego rodzaju składanki okazują się ostatnią deską ratunku, aby impreza nie okazała się kompletną klapą.
  4. Ostatni i najważniejszy punkt to połączenie z imprezą jakiegoś ciekawego motywu przewodniego. O wiele łatwiej będzie zorganizować takie przyjęcie, ponieważ jeśli dobierzesz z góry, w jakim stylu muzycznym będzie urządzana dana impreza, o wiele łatwiej będzie przygotować Ci listę piosenek do śpiewania oraz wystrój wnętrza. Nie wspominając o tym ile frajdy i uciechy daje sama stylizacja, nie tylko mieszkania, ale także siebie i zaproszonych gości, aby wpasować się w klimat danej imprezy. Bardzo dobrym i efektownym pomysłem są imprezy urządzane w stylu lat 80-tych, wszyscy goście będą mieli szanse przywdziać na siebie stroje modne w tamtej epoce oraz śpiewać głośno największe przeboje tamtych czasów. Czy choćby przygotowanie imprezy w stylu Las Vegas – w eterze pobrzmiewają hity nagrane przez Elvisa, a goście grają zażarcie w pokera. Ciekawy jest także motyw musicali z Brodway’u czy zorganizowanie pojedynków freestylowych. Ile stylów muzycznych, tyle możliwości! Wybór zależy tylko od Ciebie!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 325

E-mail: kontakt@jaworzyna-schronisko.pl

Porady na spędzenie idealnego sylwestra zarówno w domu jak i na wyjeździe. Ciekawostki i wskazówki. Zapraszamy!