Sylwester z balonami

Impreza sylwestrowa to nie tylko petardy, szampan oraz taniec, ale także… balony! Chyba nic tak dobrze nie dekoruje mieszkania czy też sali oraz nie wprowadza zabawowej atmosfery niż taki mały, niepozorny element, jakim są balony. No bo kto z nas, nawet  wśród dorosłych nie lub balonów? Pomijając fakt, jakim jest frajda, którą daje samo nadmuchiwanie balonów to mogą one służyć także jako piłki do odbijania, a huk rozbitego przypadkiem szpilką balonu roznosi się po całej sali.

Jeśli organizujesz tegorocznego sylwestra lub jakiekolwiek inne przyjęcie i nie masz pojęcia jak udekorować dom balonami, to poniżej znajdziesz kilka niezbędnych porad! Ciekawym i oryginalnym pomysłem jest nadmuchanie balonów i zaczepienie ich do boku ścian. Sprawisz w ten sposób, że Twoje ściany będą wyglądać, tak jak by były pokryte całe bąbelkami!

Co Ci bedzie potrzebne? Koniecznie musisz się zaopatrzyć w różne, najlepiej różnokolorowe balony, porządne nożyczki, długi i solidny sznureczek oraz dwustronną taśmę klejącą. Aby sprawić, że Twoja dekoracja była ciekawsza, bardziej atrakcyjna i przyciągała uwagę gości dopilnuj, aby balony, które przygotujesz były nie tylko w różnych barwach, ale i w odmiennych kształtach.

Następnie pora na nadmuchiwanie balonów. Żeby było jeszcze bardziej różnorodnie jedne balony nadmuchaj mniej, inne trochę bardziej. Gdy sam nie czujesz się na siłę poproś kogoś z rodziny lub ze znajomych, aby pomógł Ci nadmuchiwać balony. Nie dość, że będzie szybciej to na pewno także i zabawniej. Ewentualnie jeśli nie ma w pobliżu nikogo, kto byłby gotowy pomóc zmierzyć Ci się z tym zadaniem zaopatrz się w pompkę np. do materaca, czy nadmuchiwania piłki, a na pewno całe przygotowania przebiegną o wiele szybciej i sprawniej!

Gdy nadmuchasz wszystkie balony to każdy ustnik balonów koniecznie zawiąż na solidny, nierozwiązywalny supeł oraz dodatkowo przewiąż mocno sznureczkiem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że balonik się nie rozwiąże, a co ważniejsze powietrze nie będzie z niego w żaden sposób uciekać.

W zależności od ilości nadmuchanych balonów, z taśmy klejącej dokładnie powycinaj tyle samo kawałków, co masz balonów. Następnie starannie poprzyklejaj po jednym kawałku taśmy klejącej obok każdego ustnika balonu. Gdy to zrobisz należy odkleić pasek, który zabezpiecza taśmę z drugiej strony. Kolejną czynnością będzie już tylko przyklejenie jednego balony do ściany, a  tuż obok niego przyklejenie kolejnych balonów.

Gdy udekorujesz tak jedną ścianę, możesz udekorować w ten sposób także kolejne ściany, czy też szafki, stoły, sufit – co tylko zechcesz! Im bardziej fantazyjnie będzie udekorowane Twoje pomieszczenie tym lepiej! Niesamowity efekt przyniesie jeśli zaopatrzysz się w naprawdę dużą ilość balonów – np. 500, rozwiesisz je niemal wszędzie, a Twoi goście poczują się, jakby trafili do kompletnie innego świata!

 

Jeśli natomiast chciałbyś stworzyć romantyczną atmosferę to kup baloniki w kształcie serduszek, na pewno złamiesz serce tym nie jednej dziewczynie! Gdy planujesz urządzić przyjęcie sylwestrowe dla dzieci warto zaopatrzyć się w baloniki, które przedstawiają i mają kształt różnych, znanych i lubianych przez dzieci bajkowych postaci. Wybór należy tylko do Ciebie!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 325

E-mail: kontakt@jaworzyna-schronisko.pl

Porady na spędzenie idealnego sylwestra zarówno w domu jak i na wyjeździe. Ciekawostki i wskazówki. Zapraszamy!