Sposób na idealnego Sylwestra

      Nie masz pomysłu na zabawę sylwestrową? Masz wolne mieszkanie lub dom? Wykorzystaj to i zorganizuj świetną domówkę! Dopilnuj aby ta wyjątkowa noc nie była taka, jak wszystkie poprzednie i zapomnij o sylwestrze z „Dwójką”! Przygotuj specjalne gry i zabawy, które zainteresują i rozbawią Twoich znajomych. Gier i zabaw na różnego rodzaju na imprezy jest co niemiara, a poniżej znajduje się kilka przykładów, z których możesz skorzystać.

  1. Zabawa w mixowanie słów

Wszystkie obecne na imprezie osoby mają za zadanie podać słowo, które kojarzy mu się z zabawą sylwestrową (nie jest błędem, jeśli każdy z gości użyje identycznego słowa). Potem przez 5 minut wszyscy uczestnicy przyjęcia powinni wymyślić słowa (im więcej, tym lepiej) składających się tylko z tych liter, które są w pierwszym słowie. Zabronione jest kilkakrotne powtarzanie tej samej litery, chyba, że pojawia się ona częściej niż jeden raz słowie, które padło pierwsze. W zabawie zwycięża ten, kto ułoży najbardziej oryginalne i ciekawe słowo.

  1. Zgadywanki z życia gości

Zanim rozpocznie się przyjęcie stwórz niedługie notatki dotyczącego każdej obecnej na imprezie osoby (dobrze by było gdyby to były świeże informacje, najlepiej sprzed roku). Wypisz te wszystkie zagadki na jednej kartce papieru i wszystkim porozdawaj po jednej kopii. Te zagadki mogą brzmieć w stylu: „jej pies wabi się….” , „zgubił czerwony kapelusz….”, „oświadczył się dziewczynie….”, „imiona dzieci….”, „grał w zawodach w….” itd. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która uzyska największą ilość dobrych odpowiedzi.

  1. Odgadnij miesiąc

W trakcie nocy sylwestrowej do zgadnięcia będzie, jakie wielkie wydarzenie miało miejsce w danych miesiącach minionego roku. W tym celu powinieneś przejrzeć i poczytać stare gazety i kolorowe magazyny. Na osobnej kartce zrób listę krajowych czy też światowych wydarzeń dotyczących świata sportu, kultury lub największych skandali świata show biznesu. Najkorzystniej będzie dobrać wydarzenia, którymi interesują się Twoi goście, ponieważ jest wtedy szansa, że odgadną więcej i zabawa będzie bardziej dynamiczna i ciekawa. Nie muszą to być tylko pytania typu kiedy Kate Winslet dostała Oskara, mogą też dotyczyć konkretnie Twoich znajomych, jeśli nikt z obecnych nie będzie na bieżąco ze światowymi wydarzeniami. Wtedy mogą to być zwykłe pytania oto, kiedy ktoś znany Wam wszystkim obchodzi imieniny, urodziny, rocznicę itd. Dla osoby, która wygra warto przygotować jakąś ciekawą nagrodę czy też wyróżnić ją w szczególny sposób.

  1. Tabu

To gra, która polega na odgadywaniu konkretnego słowa poprzez opisywanie go, ale bez używania słów bliskoznacznych lub kojarzących się z tym zabronionym słowem, którego nie możemy wypowiedzieć. Przed przybyciem znajomych wypisz na kartach nazwiska osób, które w ubiegłym roku były uznawane za najbardziej popularne. Na tej samej kartce napisz 4 słowa, które kojarzą się z tym słowem i których nie można użyć opisując wybraną gwiazdę. Następnie porozdzielaj znajomych na dwie, przeciwne drużyny. Wręcz po jednej kartce jednemu z uczestników każdej drużyny, natomiast reszta uczestników mają minutę na to, aby odgadnąć kim jest opisywana osoba. Gdy im się nie uda to szanse dostaje drużyna przeciwna. Zwycięża drużyna, która zgadnie najwięcej haseł. Np. opisywany celebryta to Kuba Wojewódzki, a słów, których nie można użyć to: kontrowersyjny, dziennikarz, show, znani goście. Ale za to można spróbować opisać go, mówiąc: „uprawia ten sam zawód, co Szymon Majewski, jest po 50-tce, był związany z Anną Muchą”.

Tego rodzaju zabawy oraz wiele innych na pewno umilą Waszego sylwestra i sprawią, że ta ostatnia noc roku będzie wesoła i niezapomniana!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 325

E-mail: kontakt@jaworzyna-schronisko.pl

Porady na spędzenie idealnego sylwestra zarówno w domu jak i na wyjeździe. Ciekawostki i wskazówki. Zapraszamy!