Idealny sylwester w Tatrach

Ciężko znaleźć miejsce w Polsce, które mogłoby równać się pod względem swoistego klimatu, tak znanego za sprawą górzystych terenów jakie znajdziemy w Tatrach. Bezapelacyjne zalety tego miejsca to z pewnością wspaniały krajobraz ośnieżonych gór, piękno przyrody oraz wspaniała regionalna kuchnia oraz ludność serdeczna i otwarta wobec odwiedzających gości. Również fani sportów zimowych będą jak zwykle usatysfakcjonowani, dlatego Tatry to jedno z najlepszych miejsc na jakie można się zdecydować na spędzenie sylwestra.Zakopane jako centrum Polskich gór

Jeśli chcemy miło spędzić czas uprawiając sporty zimowe w Tatrach, z pewnością dobrze będzie ulokować się blisko miejscowości Zakopane. To tutaj znajdziemy najlepsze stoki. Zakopane cieszy się na Podhalu największym uznaniem ze względu na niesamowity klimat jaki panuje w tej miejscowości. Turyści są obecni tutaj przez cały rok, jednak największe natężenie wzrasta wraz ze zbliżającym się sylwestrem. Z roku na rok można zaobserwować również, coraz większe zainteresowanie tą miejscowością przez zagranicznych turystów. Pięknie oświetlone Krupówki w zimę, połączone z tłumami, które zawsze są w tym miejscu obecne stwarzają niepowtarzalny klimat, przyczyniający się do tego, że niektórzy decydują się na coroczne spędzenie urlopu właśnie tutaj. Zakopane jest jedynie krytykowane za problemy związane z infrastrukturą, kolejkami oraz bardzo wysokimi cenami jakie panują w tym regionie. Jednak jest to traktowane przez większość ludzi marginalnie i popularność miasteczka od lat nawet na chwilę nie osłabła.


Zakopane jako ulubione miejsce sławnych postaci

Już w XIX wieku sława kurortu zaczęła cieszyć się uznaniem w pewnych kręgach. Popularność nie mogła równać się z dzisiejszym zjawiskiem ale kilka znanych osób, w tamtych czasach doceniło uroki miejscowości. Zakopane zrobiło wrażenie na takich osobistościach jak choćby Henryk Sienkiewicz, Stanisław Witkiewicz, Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Karol Szymanowski. Wyjątkowa architektura oraz krajobraz Szczególnie architektura potrafi zachwycić odwiedzających. W miasteczku znajdziemy piękne drewniane wille czy mały cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Miejscowe karczmy oczarują nas klimatem oraz rozgrzeją za pomocą tradycyjnego grzańca. Na zewnątrz przykuje naszą uwagę widok na Gubałówkę oraz Giewont z krzyżem na szczycie.


Turystyczne atrakcje i sporty

Dostępny jest także aqua park, w którym gorąca woda jest miłą odmianą od chłodu i śniegu, który obecny jest na zewnątrz. Największym jednak zainteresowaniem wśród turystów cieszą się sporty zimowe. Młodzież z pewnością zainteresuje się snowboardem, natomiast dla dzieci standardowe sanki, także będą źródłem radości i aktywności na długie godziny. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się oczywiście narty, które dominują na stokach. Sylwester w Tatrach to pewna inwestycja, po której zawsze można spodziewać się niezapomnianych wrażeń i świetnej zabawy. Warto po raz kolejny wybrać się w góry z rodziną i przyjaciółmi zaznać atrakcji jakie serwuje nam Zakopane.

Szukasz idealnego noclegu w Zakopanem? Sprawdź ofertę Tatra House!

Pensjonaty w górach

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 325

E-mail: kontakt@jaworzyna-schronisko.pl

Porady na spędzenie idealnego sylwestra zarówno w domu jak i na wyjeździe. Ciekawostki i wskazówki. Zapraszamy!